Bize Yazın

« Makinalar «

DİKEY DOLUM VE PAKETLEME MAKİNALARI

Genel bilgi


Dikey Form, Dolgu ve Mühür (VFFS) makineleri, sıvıların ve katıların ambalajlanmasında kullanılan otomatik montaj hattı paketleme sistemleridir. VFFS makinesi aralıklı veya sürekli hareket edebilir. Aralıklı hareket makineleri, film hareket ederken dikey torba contaları yapılması ve film durduğunda yatay contalar yapılması prensibi ile çalışır. Aralıklı hareket makineleri, hızın kesinlikle çok önemli olmadığı uygulamalar için uygun bir çözüm sunar. Sürekli hareketli makinelerde dikey ve yatay torba contaları filmi durdurmadan uygulanır ve böylece daha yüksek üretim hızları elde edilebilir.

Tam otomatik VFFS makineleri sınırlı operatör müdahalesi gerektirir. Operatör, yalnızca besleme hunileri yükleyerek veya ambalaj filmi tamburlarını değiştirerek ürünü doldurmalıdır. Yarı otomatik olan makinelerde, operatörlerin paketleme işleminin bir kısmını gerçekleştirmesi gerekir.

Çalışma prensipleri


Dikey yapı dolum contası (VFFS) paketleme makineleri, günümüzde hemen hemen her endüstride, mevcut koşullar ışığında kullanılmaktadır: Bunlar, önemli üretim alanı tasarrufu sağlayan hızlı, ekonomik paketleme düzenlemeleridir. Paketleme otomasyonu konusunda yeni ya da çok kanallı sistemlere sahip olsanız da, nasıl çalıştıkları ile ilgileniyor olabilirsiniz. Dikey bir form doldurma mühürleme makinesinin bir kat paketleme filminin rafa hazır bir torbaya nasıl dönüştürüldüğünü araştırıyoruz.

Film Taşımacılığı ve Açma
Film Gerginliği
İsteğe bağlı yazdırma
Film İzleme ve Konumlandırma
Çanta Şekillendirme
Torba Dolum ve Sızdırmazlık

 

Paketlenmiş ürünler


Dikey Form, Dolgu ve Mühür (VFFS) makineleri, tüketici ürünleri endüstrisinde çok çeşitli paketleme uygulamaları için kullanılır. Tuz, bisküvi, kek, sarılmış şekerler, çay, şeker, baharatlar, atıştırmalık yiyecekler, gofretler, deterjan ve evcil hayvan yiyecekleri gibi çeşitli ürünler oluşturulmuş torbalara yerleştirilir ve ardından mühürlenir. Torba malzemesi esnektir ve tipik olarak ısıl yapışmalı plastiktir. Kağıt ayrıca yapıştırıcı ile kullanılır ve mühürlenir.

Makinalar Ürüne Göre Seçim Ambalaja Göre Seçim