Bize Yazın

« Yatay Flowpack Paketleme Makinaları «

FLM 2000 ROLL EKMEK VE UNLU MAMÜLLER PAKETLEME VE TORBALAMA MAKİNASI

Paketleme


Makinalar

 • FLM 2000 Yatay Flowpack Paketleme Makinası, roll ekmek, hamburger, sandviç v.b. diğer unlu mamül ürünlerin paketlemesini yapar. 
 • Ürün besleme ünitesi tavalı ya da döner tepsili olarak dizayn edilebilir. Ürün besleme ünitesi kullanılmaksızın sadece transport vasıtasıyla 300 gram büyük ekmeklerin v.b. büyük gramajlı ürünlerin paketlemesi de gerçekleştirilir.
 • Hem roll ekmek gibi düşük gramajlı hem de ekmek gibi yüksek gramajlı ürünlerin aynı makinada paketlenmesinin tercih edilmesi durumunda makinamızın roll ekmek paketleme kapasitesi düşecektir. Bu nedenle, yüksek kapasiteyle çalışan işletmeler için en doğru karar düşük gramajlı ve yüksek gramajlı ürünler için ayrı ayrı ürüne özel paketleme makinalarının tercih edilmesidir. 
 • Sağ ve sol mekanizmaya takılmış poşetlere sayıcı sistemiyle istediğiniz sayıda ürünü torbalama yapabilmektedir. Ürün gelmezse boş paket sayılmamakta ve sadece dolu paketler sayıcı tarafından sayılmaktadır.

 

Ambalaj Malzemesi:  Sıcak ve soğukla yapışabilen baskılı baskısız selefon, kağıt veya alüminyum laminasyonları, OPP, CPP, BOPP ambalaj malzemeleri ile çalışmaya uygundur.
 

Bıçak Kesim Şekli:  Müşteri talebine göre zigzag ya da düz bıçak kullanılabilir.

 

Bobin: Mükemmel bobin akışı sağlayan rulman yataklı makara sistemi mevcuttur. İstenilen bobin genişliğine göre makara boyu ayarlanabilir. Tek bobin yüklemelidir. Çok seri bobin değiştirilebilir. Düzgün selefon akışı için bobin frenleme sistemi kullanılmıştır.

 

Konveyör: Standart konveyör 2.5 m.'dir. PVC yan band standart uzunluk 110 cm. olup üretim bandının durumuna ya da müşteri isteğine göre ayarlanabilir. Paketleme prosesinden sonra 70 cm çıkış konveyörü mevcuttur. Konveyörde hareket eden zincir grubu özel bir kızak içinde gizlenmiştir. Palet araları ve boyları ürüne göre değişkendir. Üzeri krom sac ile kaplatılmıştır.

 

Elektrik Panosu: Elektrik panosunda en modern elektronik malzemeleri kullanılmıştır. (LS, Telemechanique ve ya elektronik malzeme konusunda müşterinin özel elektronik malzeme seçim istekleri göz önünde bulundurulur) Tüm ayarlar, 5.7 inch mono dokunmatik ekran üzerinden PLC kontrol sistemiyle kumanda edilmektedir. PLC kontrollü dokunmatik kumanda ekranı sayesinde ürün boyu ayarlanabilir, fotosel ayarı yapılabilir, makina hızı kontrol edilebilir, paketlenen ürün sayısı takip edilebilir, farklı ürünler için ürün reçeteleri oluşturularak paketlenecek ürün otomatik çağrılabilir, istenilen paket adedi girilerek istenilen paket sayısına ulaştıktan sonra makinanın durması sağlanabilir.

 

Alt Yapıştırma Makaraları: Üç grup makara diskleri mevcuttur. Çekici diskler kadmiyumdur. Birinci grup makara diskleri selefonun çekilmesini sağlar. İkinci grupta sıcak uygulama tatbik edilir. Sağlıklı yataklama ve sessiz dönüş sağlanmıştır.  Üçüncü grup makara diskleri, katlama işlemini yapar.

 

Yapıştırma Çeneleri: Sessiz dönüş, seri baskı ayarı, özel bıçakları ve çenelerdeki merkezi yağlama sistemi sayesinde makina çalışırken yapıştırma çok seri şekilde yapılabilir. 

 • Fotoselli ve fotoselsiz çalışabilir.
 • LS hız control cihazıyla hız ayarı yapılabilmektedir.
 • 5.7 inch dokunmatik ekran
 • Disk ve çene ısıtıcıları PLC elektronik sistemle kontrol edilerek PID ısı kontrolu sağlanır.
 • Operatör güvenliği için kumanda panelinde ve makina transportunda acil stop düğmeleri kullanılmıştır.
 • Makinada ürüne temas eden tüm yüzeyler ve çevre muhafaza kapakları 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir.
 • Makinamız mekanik olarak 1 yıl garanti kapsamındadır.
 • Kullanılan elektronik malzemeler 2 yıl süreyle üretici firma garantisi altındadır.
 • Kurulum sonrası Ücretsiz Operatör Eğitimi sağlanmaktadır.

Kapasite: 200 paket/dakika

 

Teknik Bilgiler

Enerji Tüketimi

6 kw

Besleme Gerilimi

3 Faz, 380V

Disk Isıtıcı Gücü

36 Volt - 2 x 600 W

Çene Isıtıcı Gücü

36 Volt - 2 x 600W

Disk ve Çene Isıları

0 – 200 C Ayarlanabilir

Motor Gücü

2 adet x 1.1 kw AC Hız control

Motor Gerilimi

 3 Faz, 220V

Makina Ağırlığı

750 kg.

FLM 2000 Yatay Flowpack Paketleme Makinası, roll ekmek, hamburger, sandviç v.b. diğer unlu mamül ürünlerin paketlemesini yapar.

 • Date printing unit (optional)
 • Digital counter system to check the number of packaged products (optional)