Bize Yazın

« Yatay Flowpack Paketleme Makinaları «

FLM 4000 MAGAZİN BESLEMELİ YATAY FLOWPACK PAKETLEME MAKİNASI

Video


Paketleme


 • Magazin beslemeli sistemler; bisküvi, kraker v.b. düz ürünlerin beslemesini kolaylaştırarak yarı otomatik besleme imkanı sağlayan çözümlerdir. Ürün ölçüleri ve istenilen paket şekli göz önünde bulundurularak farklı magazin besleme sistemleri uygulanabilir.
 • Ürün beslemesi paketleme makinası üzerinde bulunan magazinler aracılığıyla yapılır. Bu şekilde yan yana ve üst üste istenilen sayıda yatay ve dikey ürün beslemesi sağlanarak kulaklı tip paketleme yapılır. 
 • Üst üste ve yan yana ürünlerin konulduğu paketler elde edilmek istendiğinde bu makina idealdir. Türkiye'de marketlerde gördüğümüz Eti Form, Eti Tutku tarzı ürünler bu makinanın yapabileceği türden paketlerdir. 
 • Taşıyıcı bant üzerinde bulunan magazinlerle pnömatik piston aracılığıyla müşterinin isteğine göre yan yana 2-3-4 sıra ve 2-3-4 katlı olacak şekilde ürün beslemesi yapılmasına olanak sağlamakta ve farklı tipte paketler elde edilmektedir. 

Ambalaj Malzemesi: Sıcak ve soğukla yapışabilen baskılı baskısız selefon, alüminyum laminasyonları, OPP, BOPP, CPP ambalaj malzemeleri ile çalışmaya uygundur. 

Bıçak Kesim Şekli: Müşteri talebine gore zigzag ya da düz bıçak kullanılabilir.

Elektrik Panosu: Elektrik panosunda en modern elektronik malzemeleri kullanılmıştır. (LS, Telemechanique ve ya elektronik malzeme konusunda müşterinin özel elektronik malzeme seçim istekleri göz önünde bulundurulur) Tüm ayarlar 5.7 inch mono dokunmatik ekran üzerinden PLC kontrol sistemiyle kumanda edilmektedir. PLC kontrollü dokunmatik kumanda ekranı sayesinde ürün boyu ayarlanabilir, fotosel ayarı yapılabilir, makina hızı kontrol edilebilir, paketlenen ürün sayısı takip edilebilir, farklı ürünler için ürün reçeteleri oluşturularak paketlenecek ürün otomatik çağrılabilir, istenilen paket adedi girilerek istenilen paket sayısına ulaştıktan sonra makinanın durması sağlanabilir.

Bobin: Mükemmel bobin akışı sağlayan rulman yataklı makara sistemi mevcuttur. İstenilen bobin genişliğine göre makara boyu ayarlanabilir. Tek bobin yüklemelidir. Çok seri bobin değiştirilebilir. Düzgün selefon akışı için bobin frenleme sistemi kullanılmıştır. Sürekli bobin akışı için çift bobbin kullanımı otomasyon besleme sistemlerinde uygulanmaktadır.

Standard Makina Selefon Bobin  Ölçüleri

Maksimum Bobin Çapı

350 mm.

Maksimum Bobin Genişliği

450 mm.

Maksimum Bobin Ağırlığı

15 kg.

Özel makinalarda bobin değerleri yükselecektir.

 

Alt Yapıştırma Makaraları: Üç grup makara diskleri mevcuttur. Çekici diskler kadminyumdur. Birinci grup makara diskleri selefonun çekilmesini sağlar. İkinci grupta sıcak uygulama tatbik edilir. Sağlıklı yataklama ve sessiz dönüş sağlanmıştır.  Üçüncü grup makara diskleri, katlama işlemini yapar.

Yapıştırma Çeneleri: Sessiz dönüş, seri baskı ayarı, özel bıçakları ve çenelerdeki merkezi yağlama sistemi sayesinde makina çalışırken yapıştırma çok seri şekilde yapılabilir.

Konveyör: Standart konveyör 2.5 m.'dir. Müşteri isteğine gore daha rahat besleme için konveyör boyu uzatılabilir. Paketleme prosesinden sonra 70 cm. çıkış konveyörü mevcuttur. Konveyörde hareket eden zincir grubu özel bir kızak içinde gizlenmiştir. Palet araları ve boyları ürüne göre değişkendir. Üzeri krom sac ile kaplatılmıştır. • Fotoselli ve fotoselsiz çalışabilir.
 • LS hız control cihazıyla hız ayarı yapılabilmektedir.
 • Disk ve çene ısıtıcıları PLC sistemle kontrol edilerek PID ısı kontrolu sağlanır.
 • Operatör güvenliği için kumanda panelinde ve makina transportunda acil stop düğmeleri kullanılmıştır.
 • Makinada ürüne temas eden tüm yüzeyler ve çevre muhafaza kapakları 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir.
 • Makinamız mekanik olarak 1 yıl garanti kapsamındadır.
 • Kullanılan elektronik malzemeler 2 yıl süreyle üretici firma garantisi altındadır.
 • Kurulum sonrası Ücretsiz Operatör Eğitimi sağlanmaktadır.

Kapasite: 200 paket/dk.

Teknik Bilgiler

Enerji Tüketimi

6 kw

Besleme Gerilimi

3 Faz, 380V

Disk Isıtıcı Gücü

36 Volt - 2 x 600 W

Çene Isıtıcı Gücü

36 Volt - 2 x 600W

Disk ve Çene Isıları

0 – 200 C Ayarlanabilir

Motor Gücü

2  x 1.1 kw AC Hız Kontrol

Motor Gerilimi

3 Faz, 220V

Magazin beslemeli sistemler; bisküvi, kraker v.b. düz ürünlerin beslemesini kolaylaştırarak yarı otomatik besleme imkanı sağlayan çözümlerdir. Ürün ölçüleri ve istenilen paket şekli göz önünde bulundurularak farklı magazin besleme sistemleri uygulanabilir.

 

 • Otomatik bobin akışı için ikinci bobin makarası
 • Üretim tarihi, son kullanma tarihi v.b basabilen Tarih Basma Ünitesi
 • Ürün hijyenini sağlamak, ürün ömrünü uzatmak için gaz püskürtme ünitesi
 • Boş gelen paketleri havaya atma püskürtme ünitesi
 • Çıkış bandı sonu ürün sayma
 • Körük yapma aparatı (kulak dürme aparatı)
 • Ürünün raflarda asılı durması için Askı Deliği