Bize Yazın

« Yatay Flowpack Paketleme Makinaları «

SARF MALZEMESİ MÜREKKEP RULOSU

- Mürekkep ruloları tarih basma cihazlarında üretim ve ya son kullanma tarihi, üretim no, parti no v.b. bilgileri yazmak için ihtiyaç duyulan başlıca sarf malzemesidir.

- Plastik ambalaj ve ya kağıt üzerine uygulama yapan tarih basma cihazlarında, mürekkep rulosu yüksek hızlarda kuru ve son derece iyi okunaklı, ovmaya karşı dayanıklı, baskı yüzeyine iyi yapışma özelliğine sahip özelliklerde baskı alınmasını sağlar. Kullanımının karışıklık içermemesi ve solvent ihtiyacının olmaması kodlama gereksinimlerinde mürekkep rulosu kullanmanın getirdiği diğer avantajlardır.

- Klişeli tarih basma cihazları yatay flowpack ambalaj makinalarında, dikey ambalaj makinalarında, zarf tipi ambalaj makinalarında, stick tip paketleme makinalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tip tarih basma cihazlarının sarf malzemesi mürekkep rulosudur.

- Yatay ve ya dikey baskı uygulamalarında her hızda uyum sağlar.

- Mürekkep ruloları içeriğinde mürekkep barındıran süngerlerdir. Baskı uygulaması şu şekilde gerçekleşir. Kodlama makinalarındaki sıcaklık değerlerine bağlı olarak süngerde bulunan mürekkep eriyik hale geçer ve kodlama makinasında bulunan klişelerin (önceden tarih basma cihazına dizilmiş harfler ya da rakamların) önce mürekkep emdirilmiş süngere ardından da uygulama yüzeyine (ambalaja) temas etmesi suretiyle istenilen baskı yapılır.

- 32 mm. uzunluğunda ve 36 mm. çapında olan mürekkep ruloları her zaman stoklarımızda mevcuttur. Bunun dışında müşterinin talebine özel farklı ölçülerde (Ø36*10, Ø36*16, Ø36*35, Ø36*40, Ø40*40) mürekkep ruloları da tedarik edebiliriz.