Bize Yazın

« Termoform Paketleme Makinaları «

TPM 1000 TAM OTOMATİK ZİNCİRLİ TERMOFORM PAKETLEME MAKİNASI

Video


Paketleme


 • Küçük ölçekli üretim yapan ya da sınırlı alana sahip olan işletmeler için idealdir.
 • Tamamen paslanmaz çelik gövdeye sahip zincir hareketli yatay termoform ambalaj makinasıdır. Folyo zincir hareketiyle taşınır ve folyonun zincirle taşınması da farklı kalınlıklardaki folyoların kullanılmasına imkan sağlar.  Makinanın temel üniteleri kalıp şekillendirme, dolum, vakumlama, gaz verme, yapıştırma istasyonları ve kesme aparatlarından ibarettir. Birinci aşamada istenilen paket ölçülerine göre termoform paketleme makinasında ısı ve hava yardımıyla alt filme istenilen kalıbın şekli verilir. İkinci aşamada; ürünün özelliğine göre manuel ya da otomasyon beslemeyle ürünün dolumu yapılır. Üçüncü aşamada; dolumu yapılan paketin üzeri üst film ile kapatılır. 
 • Üçüncü aşamadan (üst filmin yapıştırılmasından) hemen önce paketlenen ürüne vakum işlemi uygulanabilir. Ayrıca istenilmesi durumunda ürüne bir ve ya daha fazla gaz enjeksiyon uygulaması yapılarak optimum düzeyde ürün raf ömrüne ulaşılması mümkündür. 
 • Son aşamada paketlenen ürünleri enine ve boyuna kesme işlemi gerçekleşir. Kesme istasyonunda fire sarma sistemi mevcuttur.
 • Termoform paketleme makinaları paketleme maliyetlerinizü düşürür, üretkenliğinizi  artırır, nihai ürün görselliğine ve  sunumuna katkı sağlar, paketleme proseslerindeki ürün taşıma gereksinimini azaltır.
 • Gıda sanayi başta olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahiptir:
  • Gıda sanayinde et, köfte, hamburger, tavuk, tavuk füme, dondurulmuş tavuk, kuşbaşı et, kavurma, hazır döner, işlenmiş et ürünleri (salam, sosis, sucuk, v.b.), balık ve diğer deniz ürünleri, peynir çeşitleri, zeytin, turşu, çerez, kuru kayısı, incir, üzüm, helva, hurma, tatlılar, salata, meyve, sebze, domates, salatalık, çoklu kruvasan ve ya francalı, atıştırmalık ürünler, sandviç ve diğer unlu mamüller, kekler ve tartlar, pişirilmeye hazır ürünler, bisküviler, mantı, burger, pizza, yufka, kadayıf, erişte, mantı  ve benzeri geniş çeşitlilikte ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır.
  • Tıp endüstrisinde steril olarak ambalajlanması gereken ürünler, enjektörler, kompres ve bandaj malzemeleri, operasyon ipliği, serumlar, tıbbi eldivenler, ameliyat malzemeleri, serum seti, trakeal tüpü, kateter, steril örtü, antimikrobiyel örtü, cerrahi örtü, kalp kateteri, elastik bandaj, aeratör, medikal iğneler, tek kullanımlık kaplar, iğne dispenseri, serum torbası, ilaç, bio ilaç vb. ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır.
  • Bunun dışında, yedek parçalar, hırdavat, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar, bijuteri, nalburiye, temizlik bezleri, v.b. çok çeşitli ürünlerin paketlenmesinde de kullanılmaktadır.
 • Ürün özelliğine ve müşteri isteğine bağlı olarak paketleme esnasında otomasyon ürün besleme sistemleri uygulanabilir. Zeytin gibi taneli ürünlerde multihead çok kefeli terazi sistemleri, sıvı ürünlerde sıvı dolum sistemleri ya da çikolata ve ya reçel gibi jel kıvamındaki ürünlerde sıcak tulumba sistemiyle dolum yapılmaktadır. Dolum ünitesinin seçiminde tamamen ürünün karakteristik özellerine bakılarak karar verilmektedir.
 • Dokunmatik ekran operatör paneli aracılığıyla kumanda edilebilen PLC kontrol sistemi sayesinde tüm ayarlar izlenerek istenilen değişiklikler kolayca yapılabilmektedir.
 • Kontrol paneli, veri toplama ve raporlamayı mümkün kılar. Kontrol paneli ara yüzünde Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça gibi farklı dil seçenekleri uygulanabilir.
 • Makina ilerleme sistemi servo motor kontrollüdür.
 • Baskılı üst film uygulamaları için fotosel sistemi  mevcuttur.
 • Ürüne şekil veren ve yapıştırma işleminde kullanılan kalıplar kolaylıkla değiştirilebilir
 • Zincirlerin otomatik yağlanması için bakımı kolay bir yöntem olan fırçalı tip yağlama sistemi mevcuttur.
 • Tamamı paslanmaz malzemeden hijyenik yapıya uygun olarak imal edilmektedir.

 • Makinada kullanılan bıçaklar uzun ömürlüdür ve paslanmaz malzemeden üretilmektedir.
 • Ücretsiz kurulum ve operatör eğitimleri - Kolay kullanım menüsü
 • Yer durumunuza göre talebe özel makina dizayn ve üretimi 
 • Makinalarımızda her daim yüksek kalitede malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler en iyi markalar arasından seçilmekte olup herhangi bir yedek parça ihtiyacı durumunda müşterinin bulunduğu mevcut ülkesinde de ilgili yedek parçalar hızlı bir şekilde tedarik edilebilmektedir. Malzeme seçiminde müşteri talebine bağlı olarak farklı marka malzemeler de kullanılabilir.

 

 

Malzeme Listesi

Taşıyıcı Zincir

1/2" Tsubaki (Japon)

Pnömatik Aksam

Mindman (Tayvan) - Smc (Japon)

Servo Motor & PLC Kontrol

Omron (Japon)

Sensörler

Sick (Alman)

Operatör Paneli

Easyview (Tayvan)

Elektrik Aksamı

Schneider (Fransa) - Weidmuller (Germany)

Kalıp Malzemesi

Anodize Alüminyum

Makina Gövde Malzemesi

AISI 304 paslanmaz

Otomatik yağlama ünitesi

Dropsa

Vakum pompası

Busch

 

     

 
 

6-8 atış / dak

Teknik Özellikler

Kapasite

6-8 vuruş / dakika

Hatve/Adım

Maksimum 210 mm.

Ambalaj Malzemesi En Seçenekleri

200 - 360 mm.

Ambalaj Malzemesi

PA+PE / PET+PE / PVC+PE / XPP

Üst Ambalaj Malzemesi

Yapıştırılabilir yumuşak ambalaj malzemesi

Alt Ambalaj Malzemesi

Form verilebilir yumuşak ve sert ambalaj malzemesi

Operatör Kontrol Paneli

7 inch dokunmatik renkli ekran

Motor Tipi

Hassas tezgahlara uygun servo motor kullanılmaktadır

Şekil verme - Yapıştırma

Pnömatik hareketli makas mekanizması

Kesme Tipi

Enine ve Boyuna Kesme

Gıda sanayinde et, köfte, hamburger, tavuk, tavuk füme, dondurulmuş tavuk, kuşbaşı et, kavurma, hazır döner, işlenmiş et ürünleri (salam, sosis, sucuk, v.b.), balık ve diğer deniz ürünleri, peynir çeşitleri, zeytin, turşu, çerez, kuru kayısı, incir, üzüm, helva, hurma, tatlılar, salata, meyve, sebze, domates, salatalık, çoklu kruvasan ve ya francalı, atıştırmalık ürünler, sandviç ve diğer unlu mamüller, kekler ve tartlar, pişirilmeye hazır ürünler, bisküviler, mantı, burger, pizza, yufka, kadayıf, erişte, mantı  ve benzeri geniş çeşitlilikte ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır.

 • Ürünün raf ömrünü uzatmak için paket içine koruyucu gaz eklenerek Modifiye Atmosfer Paketleme (MAP) uygulanabilir. 
 • Müsteri talebine istinaden makinaya tartım ve etiketleme ve ya  kodlama cihazları entegre edilebilir. 
 • Salamuralı ürünler için su tutucu özelliğe sahip filtre eklenebilir. 
 • Ürün besleme bölgesi genişletebilir.